Her Seyin Sonu, Farklı Bir Macera'ya Gebedir!
...Ve 1971 yılı ile beraber yeni çağ başladı. Bakanlıktaki önemli mevkilerin neredeyse hepsi, eski Bakan’a yardakçılık suçu ile görevlerinden indirilmiş, tüm Bakanlık genç ve yeni bir nesil ile doldurulmaya başlanmıştı. Eskiden alt mevkide olan, tecrübeli kişiler ise yavaş yavaş terfi alarak rütbeli pozisyonlara geçiyorlardı. Her şey güzel ve tıkırında gidiyordu. Konseyin kurulması için seçimler yavaş yavaş başlamıştı; en kısa sürede yedi kişiden oluşacak konsey kurulmuş olacaktı, kesimlerin kendi oylarıyla birlikte...
Ana KurgumuzSıstemlerımızSıte RehberımızIrk Sıstemı & KurgusuResmı GazeteDuyurularımız
Açık Ro'lar
Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Hogwarts - RPG
Fantastik Bir Macera'nın Yaratılış Hikayesi

Paylaş | 

Vızıltı Gazetesi | Aralık 1971

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Admin

ARALIK 1971 SAYISI

Adı
SİMURG BASIN AĞI

İmtiyaz Sahibi
Edmund Tailer Ellinor

Basım & Yayın Yeri
Gökkuşağı Mah., No:124, Simurg Evi,
Londra İNGİLTERE

Okuyucu Yorumları: TIKLAYINIZ!

Baykuş Postası: TIKLAYINIZ!

Kullanıcı profilini gör http://denemerpg.mutluforums.com
Admin
Vızıltılar Olmadan Yolunu Bulamazsın!tıklaE. T. Ellinor
xxx
« Bir Dönemin Sonuna Yaklaşırken Bay Vızıltı Sizin İçin Yazdı! »Evet, sevgili vızılıcanlar koca bir yılı arkamızda bırakmaya az bir zaman kala sizlere birkaç şey vızıldamak istedim. Eeee, hep siz bana bir şeyler vızıltayıp büyücedünyanın kıyıda köşede kalmış duyumlarını gündeme çıkaracak değiliz ya! Bu seferde ben sizlerle birkaç kelam etmek istedim. Baştan uyarayım bu adam ne diyor, boş konuşuyor, ne yani bende bir şey var sandım okudum koca yazıyı gibi arkamdan konuşacaklar baştan bu yazıya yol yakınken hiç bulaşmasınlar. Doğrudan haberlere göz atsınlar. Zira ben böyle bir sorumluluk almıyorum...

O halde bu paragrafa geçen vızıltı canlarla devam edelim. Biliyorsunuz uzun bir yıl bizimle oldu. Her ne kadar şahane, eğlenceli, huzurlu gibi kelimelerle bu cümleleri yazmak istesemde malesef son derece sıkıntılı ve her birimizin elini taşın altında koyması gereken bir yıl geçirdik. Hiç olmasını istemediğimiz ve sadece kurgu yazılarında karşılaşmak isteyeceğimiz türden geride bıraktığımız birkaç yılın ardından işte bir devrin sonundayız. Ben inanıyorum ki önümüzdeki yıl daha eğlenceli ve huzurlu bir yıl bizimle olacak. Hiç olmazsa biz vızıltı ailesi olarak bu konuda üzerimize düşenleri yerine getireceğiz.

Uzun yıllardır yerel ve sınırlı bir kitleye hitap etmemizin aksine Simurg Basın Ağı olarak 1971 yılında kocaman bir aileye sahip olduk. Tabi içimizdeki kenafir gözlüleri, çirkefleri, kıskançları ve casusuları ayıklarsak şahane bir ekibiz. Yeni yılda size bu yıldan bazı yapmak istediklerimi paylaşmak istiyorum. 1972 yılı için planlarımız arasında; Vızıltı Festivali, Simurg Ödül Töreni, Vızıltıcan Köşesi ve Konuk Sihirbaz Sayfası gibi birkaç yenilikle sizlerle olacağız. Tabi bunları her zaman olduğu gibi tek başıma yapmak imkansız. Evet, sen! Bakma öyle aval aval sana diyorum o zekanın farkındayım. Bütüm yıl bizi takip ettin ve kılını kıpırdatmadın! Ama yeni dönemde sende bizimle olacaksın. Ne var yani bizi takip ettiğiniz ve sevdiğini söylesen! Tamam yine Dırdırcı ve Gelecek Postası senin favorin olsun ama etkinliklerimize gelmezsen vızıltıcanlar olarak gerçekten darılırız!

Öhömm, Neyse efendim beyaz yakalılar kesin ciddi bir yazı bekliyordu. Ama ne yapalım bizde böyleyiz. Eleştirilerinizi yaparken ruhumuza zarar vermeyin yeter. Bu dönem için birkaç tüyo vereceğim sizlere! Sanırım Balık ve Aslan burçları bu yıl sizin olacak. Amaannn durun ya, bunu yazmayacaktım. Kahin Druel'in etkisinde mi kaldım ne? Neyse vızıltı vızıltıdır söylemiş olduk bir kere. Bu dönem gözünüz kulağınız bizdeydi ve hepinize sonsuz teşekkürler ederim.

Gelecek yılda tüm duyu organlarınızı bizi takip etmeye davet ediyorum. UNUTMAYIN VIZILTILAR OLMADAN YOLUNUZU BULAMAZSINIZ!

HEPİNİZE ŞİMDİDEN ŞAHANE SENELER DİLERİM!...

© Edmund Taile Ellinor
Kullanıcı profilini gör http://denemerpg.mutluforums.com

Vızıltı Gazetesi | Aralık 1971
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kutsi-29.03.2006/Akşam Gazetesi
» Aralık Ayının üyesi (NURUSEMU)