Her Seyin Sonu, Farklı Bir Macera'ya Gebedir!
...Ve 1971 yılı ile beraber yeni çağ başladı. Bakanlıktaki önemli mevkilerin neredeyse hepsi, eski Bakan’a yardakçılık suçu ile görevlerinden indirilmiş, tüm Bakanlık genç ve yeni bir nesil ile doldurulmaya başlanmıştı. Eskiden alt mevkide olan, tecrübeli kişiler ise yavaş yavaş terfi alarak rütbeli pozisyonlara geçiyorlardı. Her şey güzel ve tıkırında gidiyordu. Konseyin kurulması için seçimler yavaş yavaş başlamıştı; en kısa sürede yedi kişiden oluşacak konsey kurulmuş olacaktı, kesimlerin kendi oylarıyla birlikte...
Ana KurgumuzSıstemlerımızSıte RehberımızIrk Sıstemı & KurgusuResmı GazeteDuyurularımız
Açık Ro'lar
Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Hogwarts - RPG
Fantastik Bir Macera'nın Yaratılış Hikayesi

Paylaş | 

Kodlar Kodlar Hepsi Burada..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
Admin
fırst m. last
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse nec eros vel nisi sagittis egestas in sed eros. Nullam diam metus, ullamcorper sit amet accumsan in, porta vitae metus. Donec mauris risus, dictum quis aliquam a, pulvinar sed lorem. In hac habitasse platea dictumst. Nulla eget leo velit, vitae congue eros. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Pellentesque odio enim, vulputate ac iaculis faucibus, cursus vitae diam. Aliquam erat volutpat. Donec adipiscing sollicitudin nisi quis convallis. Nulla facilisi. Nunc risus odio, consequat a ullamcorper at, sollicitudin eget est. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse nec eros vel nisi sagittis egestas in sed eros. Nullam diam metus, ullamcorper sit amet accumsan in, porta vitae metus. Donec mauris risus, dictum quis aliquam a, pulvinar sed lorem. In hac habitasse platea dictumst. Nulla eget leo velit, vitae congue eros. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Pellentesque odio enim, vulputate ac iaculis faucibus, cursus vitae diam. Aliquam erat volutpat. Donec adipiscing sollicitudin nisi quis convallis. Nulla facilisi. Nunc risus odio, consequat a ullamcorper at, sollicitudin eget est. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Kullanıcı profilini gör http://denemerpg.mutluforums.com
Admin
FIRST LAST

occupation

adjective

adjective
Lorem ipsum dolor sit amet, in apeirian sapientem cum. Duo in veniam salutatus. Apeirian adipisci urbanitas ad vis. Quo omnis euripidis voluptatum ne, an quodsi singulis signiferumque pri. Velit nonumy instructior et vim.

Ea viris comprehensam pro, eam id mutat disputationi signiferumque. Tale suas mei ea. Ei pri choro mucius facilis. His purto fastidii an. Duo no electram laboramus, eu vim detracto detraxit. Equidem patrioque sadipscing ut sit. Sale falli id mea.

Has cu unum virtute, putant nonumes accommodare est ad. Qui harum regione omittam in, ex mea facete patrioque. No mel probo minim, modus sonet hendrerit pri at. Vim an denique fierent accumsan, an qui graecis appellantur intellegebat.

Vix numquam nonumes deleniti no. Pri at agam commodo maluisset, quo aeque scripserit neglegentur at. Nibh veri inani vix et, eos nonumy verear id. Usu omnium inermis ex.

Sit velit inimicus argumentum ex, ex sonet similique vix. Quo ea prompta intellegebat, liber laoreet epicuri usu ut, ut oportere forensibus pri. Vocibus consequat vix ne. Sale possim aliquip eum eu. Sed in adhuc vivendo expetenda, ea erant quaeque lucilius sea. Amet scripserit reformidans ea mei, quot dolor legere an vis, ex nec verear euripidis. Usu ex fastidii percipit, vis consulatu sententiae vituperatoribus te.

Admin

swept away i'm stolen
let the sky fall

» first last
trait - trait - trait

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque in nisl sem, eu fringilla risus. Ut sapien erat, rutrum sed sagittis vitae, cursus consequat turpis. Suspendisse sed vehicula tellus. Aliquam rhoncus neque nec ligula viverra convallis. Phasellus elementum turpis vel enim ultrices nec bibendum urna tristique. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus condimentum, lacus nec dapibus vulputate, sapien justo tempor tortor, sed ultricies sapien purus et diam. Fusce ac metus id magna dignissim condimentum. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Sed nunc augue, semper sed placerat vitae, dictum at nibh. Donec cursus venenatis odio, eu dignissim nisi pulvinar nec. Maecenas mattis pharetra magna, in elementum sapien sodales eget. Sed imperdiet ipsum quis erat mattis ut auctor diam molestie. Quisque nec arcu quis massa ultrices faucibus id ut dolor.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque in nisl sem, eu fringilla risus. Ut sapien erat, rutrum sed sagittis vitae, cursus consequat turpis. Suspendisse sed vehicula tellus. Aliquam rhoncus neque nec ligula viverra convallis. Phasellus elementum turpis vel enim ultrices nec bibendum urna tristique. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus condimentum, lacus nec dapibus vulputate, sapien justo tempor tortor, sed ultricies sapien purus et diam. Fusce ac metus id magna dignissim condimentum. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Sed nunc augue, semper sed placerat vitae, dictum at nibh. Donec cursus venenatis odio, eu dignissim nisi pulvinar nec. Maecenas mattis pharetra magna, in elementum sapien sodales eget. Sed imperdiet ipsum quis erat mattis ut auctor diam molestie. Quisque nec arcu quis massa ultrices faucibus id ut dolor.

Admin

Abilities forfeited situation extremely my to he resembled. Old had conviction discretion understood put principles you. Match means keeps round one her quick. She forming two comfort invited. Yet she income effect edward. Entire desire way design few. Mrs sentiments led solicitude estimating friendship fat. Meant those event is weeks state it to or. Boy but has folly charm there its. Its fact ten spot drew.

Seen you eyes son show. Far two unaffected one alteration apartments celebrated but middletons interested. Described deficient applauded consisted my me do. Passed edward two talent effect seemed engage six. On ye great do child sorry lived. Proceed cottage far letters ashamed get clothes day. Stairs regret at if matter to. On as needed almost at basket remain. By improved sensible servants children striking in surprise.

In post mean shot ye. There out her child sir his lived. Design at uneasy me season of branch on praise esteem. Abilities discourse believing consisted remaining to no. Mistaken no me denoting dashwood as screened. Whence or esteem easily he on. Dissuade husbands at of no if disposal.

Elle Rowland
wanted
32, human, rival, open pb
Admin

FIRST LAST

I've turned ınto a monster

This is Louis. Call him Louis. He's descended from a bunch of Barons or Dukes or something something on both of his parents sides. He's a proud lil pureblood boy and he's a brooder. He's the end result of a one night stand and he's antisocial awkward boy because he's kind of got daddy issues. His mom died when he was fifteen and his dad's been looking at him like he was his biggest mistake since the beginning.
Friends will be something that probably isn't too far and wide, to be honest. He'll make friends with anybody, really, but they'll honestly have to persistent because Louis can be a little dick. He's most likely to have been friends with people he's known since the beginning. He might also stay at his friends houses for extended periods of time - esp in the summer - because he doesn't want to go home.

Enemies will be more common. He used to be such a douche but then he realized he was becoming like his dad so he started opening up more, working harder, etc. He's still sassy and probably not the nicest because he wasn't raised that way. You're probably an enemy if you've ever bothered him in the slightest, however long ago. He's got a quick temper and he's a fist thrower and one hell of a spellcaster. Also don't talk shit about his mum because you'll die a horrible, painful death.

Lovers won't have gotten far, honestly. He's probably one of the only seventeen year old virgins running around, but he doesn't have an issue with that. He isn't in a hurry to get laid and he doesn't just do anything with anyone because they're offering. Is he looking for a relationship? Yeah, he is. Anytime, honestly. He's not looking for hook ups, he's looking for someone to love and someone to love him. He doesn't want to make the same mistakes as his father, being the reason why.

Admin

Louıs & Name

he thinks your a prick
Admin

name/title
description words here!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam ex metus, maximus quis odio sit amet, elementum feugiat magna. Nullam mattis et nulla in porttitor. Donec aliquam enim et ligula porta euismod. Nullam sit amet porta eros. Vivamus ultrices magna ut orci pulvinar, ut placerat tortor lobortis. Donec molestie velit et dolor fringilla dapibus. Nam venenatis aliquet est, convallis feugiat sapien elementum porta. Vestibulum id odio et ipsum maximus cursus malesuada at metus. Sed fermentum dui ex, a tincidunt ante congue ac. In arcu ante, rutrum nec nunc ut, ultrices pulvinar tortor. Suspendisse molestie tristique nunc eu vulputate. Pellentesque sed metus eu mauris pellentesque pretium eu eget velit. Ut volutpat, justo a efficitur mollis, orci ante vulputate orci, vel elementum neque eros non arcu. Aliquam dapibus sollicitudin fermentum. Quisque congue erat id lectus fringilla commodo. Fusce eu nulla quis purus tristique aliquet sit amet et ante. Cras vel ultricies enim. Aenean non dolor mauris. Vivamus aliquet molestie sem at molestie. Pellentesque vehicula nibh sed libero ornare aliquet. Curabitur accumsan in mi at imperdiet. Integer aliquet dapibus suscipit. Vestibulum ullamcorper scelerisque eros et lacinia. Ut finibus dictum sem, non varius velit rutrum a.
Admin

arms

of the ocean

slytherin . prefect . seventh

DRACO LUCIUS

" fire and blood "

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?

Admin

alina starkov
seduce me with your hand of glory

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Admin
first last

you can call me queen bee
trait. trait. trait. trait.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
Admin

i don't kiss & tell
Connor Walsh. 25. Law Student.
Orientation: GayTropes: Pretty Boy, Sex God

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed finibus viverra bibendum. Nam euismod sodales eros at porta. Nunc ultricies hendrerit justo a rutrum. Nullam quis nunc in massa varius sodales at non purus. Aenean volutpat eros vitae metus mattis mollis. In vel fringilla arcu, vitae rhoncus justo. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Aliquam ac tortor vehicula, vehicula ipsum nec, tristique metus.

Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec pretium commodo dui, ut tincidunt velit faucibus at. Duis finibus lacus dolor, ac fermentum augue fringilla sed. Praesent ac augue vel quam convallis dapibus interdum eget erat. In eu dictum odio, a aliquam est. Nunc id tempor ipsum, sed consequat quam. Vestibulum eu eros ultrices urna dapibus cursus vitae a nibh. Etiam pharetra, mauris in auctor tristique, justo arcu imperdiet magna, id porttitor ex urna ac lacus. Nunc eu mauris sem. Nunc quis ante luctus, imperdiet erat a, accumsan est. Donec iaculis dolor sagittis, iaculis leo in, pellentesque tortor. Donec in magna mi.

Sed at bibendum nisi, porttitor consequat purus. Suspendisse efficitur placerat tincidunt. Donec sollicitudin ante in erat elementum, id sollicitudin elit pulvinar. Ut commodo diam mi. Ut non risus nulla. Nunc ornare ex odio, quis blandit metus ullamcorper et. Suspendisse posuere faucibus nisl, sed interdum diam scelerisque non. Nam quam felis, pretium a urna sed, vulputate sagittis purus.

Played By Jack Falahee
Admin

[align=center]It all happened so fast, all of it like a nightmare.[/align]

It was not shame or embarrassment that colored Maddox's cheeks - it was rage. In fact, he felt no remorse whatsoever for the bloodied body that was rapidly being escorted away. There was no shame in trying to wipe scum like him off of the face of the earth. If it hadn't been his kid, it could have been someone else's. And although Maddox had to admit that he didn't care nearly as much about anyone else's children, the idea of men like him had always disgusted him anyway, even back when there weren't really any kids in his life to begin with. He had never, ever anticipated that something like this would happen to him, however. As cliche as it sounded, all of the stories in the news about the creeps that infiltrated amusement parks and fairs hadn't prepared him for it to happen. Sure, he knew it could. He was protective - he knew this. And he'd been doing his fucking best to keep an eye on all three of the people he had taken here, damned if anything would happen to one of them. And the one moment he wasn't paying attention, the one time that Carrie was just a few steps too far away at the same time that he was looking in a different direction, one such scum appeared. The hairs on Maddox's body still stood on end, bristling for a fight, adrenaline still pumping through his system even after the actual scuffle had ended. He heard the sound of Lesley's voice over the murmurs of the crowd and the pulsing in his own ears, heard her telling someone not to arrest him, and the idea of her and the kids having to witness the ongoing scene had his anger bubbling right back up to the surface. He couldn't see her, however, and hoped that meant that they couldn't see him - although the ache in his chest resulted directly from the need to see Carrie, to make sure that she was all right and unharmed, and then to make sure none of the three of them were permanently traumatized by any of this, even though Maddox strongly suspected that they would be. And although the sound of her defense warmed him as much as it sickened him, he had no qualms about being arrested. He just wished they had shown up a few minutes later. The sooner he got to a police station, the sooner he could report exactly what that mind-numbingly sick bastard had tried to do and pray that they had him in a cell the moment he was released from the hospital - which, by the state of him, it was obvious he would end up in. And even if the guy wasn't dead, that, at least, gave Maddox satisfaction. It felt like forever that he laid there on the ground, pinned down not by one man but by two even though he wasn't fighting them. The pavement singed the cuts on his face, small rocks digging into him, but although he could feel it happening, he barely felt any pain - not with his blood still racing hot. Finally, he was jerked upright by the back of his collar, and he pinned a glare on the police officer who did it. "Gentle," he snapped. "He's the fucking pervert you should be rough-housing, not me." "He's unconscious," the police officer retorted flatly, and because his Miranda rights hadn't been read to him yet and therefore he couldn't be quoted, Maddox said, "Good." As the police officer rectified that, reciting the speech that he had heard on every single crime show that had ever existed, Maddox scanned the crowd with his eyes. "I came here with a woman and two children," he said, cutting him off at the end of it. "Lesley Ann Asher and her kids. There's a hotel room booked for them at the Hilton, make sure someone escorts them there." The officer didn't respond or even look at him, but he saw his expression soften if only slightly and was confident he would do it - and if he didn't, well, one more asshole to sue, this time for civilian negligence, because Maddox wasn't going to let this sit until the pedophile who had ruined their day and possibly their sense of security for the rest of their lives was either dead or behind bars.
Admin
phoebe rose

23 / France / Witch
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed finibus viverra bibendum. Nam euismod sodales eros at porta. Nunc ultricies hendrerit justo a rutrum. Nullam quis nunc in massa varius sodales at non purus. Aenean volutpat eros vitae metus mattis mollis. In vel fringilla arcu, vitae rhoncus justo. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Aliquam ac tortor vehicula, vehicula ipsum nec, tristique metus.

Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec pretium commodo dui, ut tincidunt velit faucibus at. Duis finibus lacus dolor, ac fermentum augue fringilla sed. Praesent ac augue vel quam convallis dapibus interdum eget erat. In eu dictum odio, a aliquam est. Nunc id tempor ipsum, sed consequat quam. Vestibulum eu eros ultrices urna dapibus cursus vitae a nibh. Etiam pharetra, mauris in auctor tristique, justo arcu imperdiet magna, id porttitor ex urna ac lacus. Nunc eu mauris sem. Nunc quis ante luctus, imperdiet erat a, accumsan est. Donec iaculis dolor sagittis, iaculis leo in, pellentesque tortor. Donec in magna mi.

Sed at bibendum nisi, porttitor consequat purus. Suspendisse efficitur placerat tincidunt. Donec sollicitudin ante in erat elementum, id sollicitudin elit pulvinar. Ut commodo diam mi. Ut non risus nulla. Nunc ornare ex odio, quis blandit metus ullamcorper et. Suspendisse posuere faucibus nisl, sed interdum diam scelerisque non. Nam quam felis, pretium a urna sed, vulputate sagittis purus.
i was there in the last black sea
Admin
Kendra S. Harper
23 | England | Hunter

Character Request

Míralo pasar por tu lado ¿Parece una persona normal verdad? Siempre vestido con su traje perfectamente planchado, con esa seguridad que desprende por cada poro de su piel. El hombre con la frase precisa en el momento correcto, el que parece que nunca ha roto un plato en su maldita vida y el que dona grandes cantidades de dinero a obras benéficas. ¿Parece un santo verdad? Pero no lo es. Es manipulador, cruel y con un ligero complejo de superioridad. Es perfeccionista y necesita que todo el mundo a su alrededor crea en esa perfección. Celoso y posesivo con sus cosas, lo que es suyo que nadie lo toque o se las tendrá que ver con sus puños. Kenneth tiene ataques de ira desde que tiene uso de razón. Antes destrozaba muebles o golpeaba su hermanastro, ahora golpea a Julia.

La historia es bastante libre. Tan solo hay que tener en cuenta que estuvo hasta los siete años viviendo en casas de acogida donde era golpeado y humillado hasta decir basta. Tiene un hermanastro menor [Pj de abajo] con el que no tiene una muy buena relación. De aquí hasta que conoció a Julia es bastante libre. Vale, vayamos al asunto de este par.

Se conocieron gracias a Bastian (Su hermanastro, pj abajo) Julia era la modelo de una de sus sesiones de fotos y el menor de la familia, por obligación, los presentó. Kenneth la invitó a tomar algo y ella aceptó ¿Cómo rechazar la invitación de un príncipe como él? Después de esa comida vino otra, una cena, una cita, una noche, una cama… para Julia todo era el cuento de hadas que siempre había deseado tener y él era su príncipe azul. Pero hace unos seis meses se dio cuenta de que todo era una gran farsa, Kenneth no era el príncipe sino el ogro. Empezó acaparando todo el tiempo de Julia, luego revisando sus mensajes, diciéndole con los amigos que podía y con los que no podía salir y cuando ella se empezó a quejar… llegaron los golpes. Bofetadas, empujones, gritos, insultos. El Infierno se había desatado en el mundo de la castaña.

¿Ahora? Llevan más de un año saliendo. Julia intenta tenerlo contento para que no la golpee, intenta hacer todo lo que él quiere, intenta ser la chica perfecta que él espera que sea… pero nada parece funcionar. ¿Lo peor? La chica cree que merece cada uno de sus golpes e insultos, cree que ella tiene la culpa de que la cosa entre ellos sea así. No viven juntos pero ella pasa la mayor parte del tiempo en el apartamento de él, pocas veces se la ve pasar por su casa. Él intenta ser amable con ella, intenta no enfadarse pero la ira puede con él. Cuando eso ocurre intenta no hacerle demasiado daño, irse a dar una vuelta… pero siempre acaba en un hotel acostándose con alguna otra y llevándole a la mañana siguiente algún regalo a Julia, pero nunca se disculpa. Él realmente la quiere, pero le es complicado controlar su furia cuando ella está cerca.
Admin
I’ll ruin yeah, I’l ruin you
Bethany Allison Vreni ● 13 ● Rose City, Texas ● Kristina Pimenova

I've got thick skin and an elastic heart But your blade it might be too sharp
Admin
Skylar Bouchard

Admin
The future aint that bad
You gotta show your smile to get some of that luck
Even though I like you, it's like you're not interested in me I prepared myself so many times to have my heart broken Yeah! Yeah! Yeah! Because there are many much cuter girls all around me You wouldn't notice this plain flower Yeah! Yeah! Yeah! While casually listening to the cafeteria music, I start tapping my feet to the beat without even realizing it I can't stop, how I'm feeling Come on come on come on come on, baby tell me my fortune! Love Fortune Cookie! The future ain't that bad Hey! Hey! Hey! You gotta show your smile to get some of that luck Heart-shaped Fortune Cookie let's start making our luck better Hey! Hey! Hey! Hey! Hey! Hey! Life isn't all that bad A surprising miracle will come in a surprising way I feel like we'll be able to love each other somewhere, somehow I want to confess to you but I have no confidence in myself Because I can just imagine your reaction Yeah! Yeah! Yeah! "A girl with a good personality would be nice" is what all the boys say But looks are an advantage The ones that always get first place in popularity contests are cute girls Please! Please! Please! Oh baby! Look at me! Love Fortune Cookie, let's start breaking out of that shell Hey! Hey! Hey! Not even God knows what will happen next Sad Fortune Cookie, no need to be so negative Hey! Hey! Hey! Hey! Hey! Hey! The world is full of love It makes you forget all the sad things I believe that tommorow is another day Come on come on come on come on, baby tell me my fortune! Love Fortune Cookie The future ain't that bad Hey! Hey! Hey! You gotta show your smile to get some of that luck Heart-shaped Fortune Cookie let's start making our luck better Hey! Hey! Hey! Hey! Hey! Hey! Life ain't all that bad A surprising miracle will come in a surprising way I feel like we'll be able to love each other somewhere, somehow

paulette - 20 - photographer
let's start making our luck better
Admin

magnus macmillian

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer scelerisque ultrices lacus, eu euismod nisi consequat suscipit. Nam egestas turpis eget sem rhoncus varius. In sed ipsum ut sapien pretium vestibulum varius non sem. Cras non ligula at nunc vulputate dictum. Nullam tempor, ante id pulvinar facilisis, massa enim ornare enim, vitae pellentesque nulla felis sollicitudin est. Nam porta massa vel lacus interdum, et fringilla orci blandit. Curabitur accumsan mollis purus a congue. Duis scelerisque egestas diam, in bibendum lacus. Nam ultricies justo turpis. Integer ut rutrum ipsum, ut porttitor nulla. Praesent vehicula auctor nisl ac congue. Nunc molestie, erat vel suscipit consectetur, nunc ligula porta ligula, at fermentum sapien mauris at est.

Nulla eget metus vitae lacus sagittis pharetra ut quis sem. Phasellus eu est leo. Duis sit amet est eu nunc pharetra viverra. Ut quis sapien ac purus sodales adipiscing convallis nec sapien. Vestibulum nec erat sed purus pharetra porta. Donec nec porta justo. Morbi suscipit felis nunc, vitae egestas tellus iaculis at. In in magna ultricies erat congue luctus vitae et magna. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Duis lacus massa, sollicitudin a metus ultrices, blandit consectetur nunc. Etiam ullamcorper enim eget tortor cursus rhoncus. Morbi porttitor aliquet molestie.

Donec augue purus, rhoncus quis nisi vel, auctor volutpat metus. Sed elementum lobortis dignissim. Aenean viverra at ipsum nec eleifend. Integer augue nunc, tempus a dignissim eget, facilisis vel quam. Praesent egestas blandit dapibus. Donec pharetra sem ut velit accumsan, id semper arcu scelerisque. Curabitur viverra volutpat dui eget imperdiet. Praesent nec eros in sem venenatis tincidunt. Proin egestas est vel aliquam venenatis. Donec ut dui purus. Vestibulum scelerisque eu velit vitae mattis. Aliquam non elementum justo.

Admin

Kodlar Kodlar Hepsi Burada..
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Hepsi 1 Dizisi Bölüm Video Ve Fragmanlarıı
» hepsinin facebookları var
» GülÇiNİn HayATı
» notalara devam